Friendly Letters

Aplikacja „Przyjazne Litery” zaimplementowana przez studentów PG, powstała w oparciu o dokładne wskazówki merytoryczne dr Anny Budzińskiej i Iwony Ruta-Sominka z Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Aplikacja to gra edukacyjna, wspomagająca rozwój motoryki małej dziecka z autyzmem. Aplikacja wyświetla wzory liter i cyfr, po których dziecko musi podążać palcem. Możliwy jest wybór działania aplikacji pomiędzy a testem a nauką. W zależności od poziomu funkcjonowania dziecka, możliwa jest modyfikacja poziomu trudności, szerokości i koloru linii, wzoru i tła, ustawienie liczby kroków, prób i czasu pisania. Jest także możliwość wyboru rodzajów pochwał słownych w trybie nauki.

Aplikacja „Przyjazne Litery” jest całkowicie bezpłatna. Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie w pełni dostępna zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców. Aplikację można pobrać i stosować w domu, szkole, czy innej placówce edukacyjnej, w której przebywa dziecko. Aplikacja została opracowana z myślą o osobach z autyzmem, ale mogą z niej korzystać również osoby z innymi zaburzeniami.
Ponieważ aplikacja jest projektem „open source” zapraszamy do jej udoskonalania. Każdy użytkownik może pobrać kod źródłowy aplikacji i samodzielnie rozwijać jej funkcje czy dopasować ją do specyfiki stosowanej terapii.
Więcej informacji o Instytucie Wspomagania Rozwoju dziecka i metodach terapii: www.iwrd.pl.